Uranus İstanbul Topkapı Hotel Turistik Yerler

Kadim medeniyetlerin başkentinde, tarihi yarımadaya ve şehre yakın eşsiz bir konumda bir şehir oteli; Uranus İstanbul Topkapı Hotel.

Muhteşem doğası, tarihi eserleri ile nefes kesen İstanbul'un tam göbeğinde yer alan Uranus İstanbul Topkapı Hotel, şehrin birçok noktasına yakın konumda. Şehrin çeşitli noktalarına hem kara hem de deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.

BEYAZIT MEYDANI / 4 KM

Tarihi Yarımada'da bulunan Beyazıt Meydanı, Bizans döneminde şehrin en önemli meydanlarından biriydi. Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde birçok tarihi olayın yaşandığı Beyazıt Meydanı'na T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattını kullanarak 8 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
SÜLEYMANİYE CAMİİ / 4 KM

1551-1557 yılları arasında Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camii, Osmanlı'nın en önemli eserlerinden biridir. Camii çevresinde bulunan tarihi işletmelerle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Beyazıt Meydanı'nın yanında bulunan Süleymaniye Camii'ne T1 tramvay hattı ile 8 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
KAPALI ÇARŞI / 4 KM

Dünyanın en büyük çarşısı olarak bilinen Kapalı Çarşı; Beyazıt, Mercan ve Nuruosmaniye semtlerinin ortasında yer almaktadır. 4.000'den fazla dükkanın yer aldığı bu çarşıda dilediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
SULTANAHMET / 4 KM

İstanbul'un Bizans sonrası Osmanlı İmparatorluğu geçmesinden sonra birçok tarihi eser günümüze geldi. Birçok cami, kilise, medrese gibi tarihi mekanların yer aldığı Sultanahmet, kültürel anlamda doyum yaşayacağınız bir nokta.

Yol Tarifi Al
AYASOFYA / 4 KM

Türkiye'nin en fazla turist çeken noktalarından biri olan Ayasofya, hem cami hem müze hem de kilise olarak günümüze kadar gelmiştir. 6. yüzyılda Philton tarafından dünyanın 8. harikası olarak nitelendirilen Ayasofya'yı kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Yol Tarifi Al
YEREBATAN SARNICI / 4 KM

542 yılında Bizans İmparatoru Justinyen tarafından yaptırılan Yerebatan Sarnıcı, su üzerinde yükselen sütunlarıyla ihtişam saçıyor. 9800 m2 alana kurulan sarnıç günümüze kadar birçok etkinliğe de ev sahipliği yapmıştır.

Yol Tarifi Al
CAĞALOĞLU HAMAMI / 4 KM

İstanbul'un en büyük çifte hamamlarından biri olan Cağaloğlu Hamamı, Birinci Mahmut döneminde yapılmıştır. Günümüzde aktif olarak hizmet veren hamam, klasik Osmanlı mimarisini sonuna kadar hissettirmektedir. Otelimizin hemen yanında bulunan T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattı ile Cağaloğlu Hamamı'na 8 dakikada ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
TOPKAPI SARAYI / 4,5 KM

Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478 yılında yaptırılan, tarihin yazıldığı yer olarak bilinen Topkapı Sarayı günümüzde en çok ziyaret alan noktalardan biridir.

Yol Tarifi Al
GÜLHANE PARKI / 4,5 KM

Bizans döneminde bazı askeri depolara ve kışlalara ev sahipliği yapan, Alayköşkü, Topkapı Sarayı ve Sarayburnu arasında yer alan Gülhane Parkı; Osmanlı döneminde ise Topkapı Sarayı'na çiçek yetiştirmek için kullanılmış. Güzel bahçeleri, çiçekleri, açık alan kafeleri ve havuzlarıyla ziyaretçilerini bekliyor. T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattı ile 10 dakika içerisinde Gülhane Parkı'na varabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
TARİHİ EMİNÖNÜ BALIKÇILARI / 4 KM

Eminönü'nde yer alan ve yıllardır hizmet sürdüren Tarihi Eminönü Balıkçıları'nı ziyaret ederek, sahil manzaralı alanda balık ekmek ve diğer yöresel atıştırmalıkları tadabilirsiniz. T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattı ile otelimizden 15 dakikaya Tarihi Eminönü Balıkçıları'na gidebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
MISIR ÇARŞISI / 4 KM

İstanbul'un en eski kapalı çarşılarından biri olan Eminönü'nde yer alan Mısır Çarşısı'nda baharat, lokum, bitkisel ilaçlar, kahve, hediyelik eşya gibi birçok Türk yöresine özel ürünler bulabilirsiniz. T1 Cevizlibağ-Kabataş tramvay hattı ile otelimizden 15 dakika süreyle Mısır Çarşısı'na ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
GALATA KULESİ / 6 KM

Dünya’nın en eski kuleleri arasında yer alan Galata Kulesi aynı zamanda İstanbul’un en çok turist alan yapılarından biridir. Kulenin en tepesine çıkıldığında Haliç ve İstanbul Boğazı’nı panoramik olarak izlemeniz mümkün.

Yol Tarifi Al
TAKSİM MEYDANI / 7 KM

Cumhuriyet Anıtı'nın bulunduğu Taksim Meydanı, her zaman hareketli bir gece hayatı, alışveriş ve restorant bölgesidir. Araç trafiğine kapalı olan İstiklal Caddesi boyunca nostaljik tramvaylar sefer yaparak size zamanda yolculuğu tattırabilir.

Yol Tarifi Al
GALATAPORT/ 6 KM

Yeni açılan ve İstanbul'un göz bebeği haline gelen alışveriş merkezi GalataPort ile alışveriş keyfini doyasıa yaşayabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
KARAKÖY / 5,5 KM

En eski ticaret merkezlerinden biri olan Karaköy, günümüzde birçok eğlence noktasının da yeri olan liman semtidir. Galataport, Karaköy Balıkçıları gibi bölgelerin yanı sıra Sirkeci, Eminönü, Sultanahmet, Kabataş gibi noktalara da oldukça yakındır.

Yol Tarifi Al
DOLMABAHÇE SARAYI / 11 KM

Mustafa Kemal Atatürk'ün gözlerini kapadığı görkemli saray yıllardır birçok yerli ve yabancı turistin odak noktası oldu. Mimari yapısıyla dikkat çeken sarayda, Atatürk'ün son anlarını yaşadığı odayı ziyaret edebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
ORTAKÖY / 12 KM

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Ortaköy, birçok kültürün karmasına sahip bir semttir. Yahudi, Türk, Ermeni ve Rum yapılarıyla dolan Ortaköy'de boğazın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
BEBEK / 12,5 KM

İstanbul Boğazı'na kıyısı olan ve en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bebek, Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer almaktadır. İstanbul Boğazı'nı en iyi açıdan görebileceğiniz mekanlar birçok turistin gözde noktası. Otelimizden Bebek'e toplu taşıma ya da taksi ile 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
YILDIZ PARKI / 11,5 KM

Beşiktaş ilçesinde yer alan Yıldız Parkı, Yıldız Sarayı'nın imparatorluk bahçesinin bir parçası olarak biliniyordu. Ücretsiz bir şekilde ziyaret edebileceğiniz Yıldız Parkı'nda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Dinlenme alanlarıyla birçok insanın durağı olan Yıldız Parkı'na otelimizden 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
FATİH CAMİİ / 4 KM

İkinci Mehmed tarafından yaptırılan Fatih Camii ve Külliyesi, içerisinde 16 adet külliye, medrese, darüşşifa, tabhane imaret, kütüphane ve hamam bulunduruyor. Şehrin yedi tepesinden birine inşa edilen Fatih Camii, her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır. Otelimizden yalnızca 5 dakikalık olan Fatih Camii'ne toplu taşıma ya da taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
EYÜP SULTAN CAMİİ / 3 KM

Eyüpsultan semtinde Haliç kıyısında bulunan cami, aynı zamanda kutsal bir ziyaret noktasıdır. İstanbul'un fethinden sonra yapılan ilk cami olan Eyüp Sultan Camii'ne ulaşmak için toplu taşıma araçları ya da taksi kullanabilirsiniz. Otelimize 10 dakikalık mesafede olan Eyüp Sultan Camii çevresinde yer alan mekanlarla da ilgi çekiyor.

Yol Tarifi Al
PİERRE LOTİ / 3 KM

Eyüp Sultan Camii'nin hemen yanı başında bulunan Pierre Loti, Haliç'e nazır bir tepedir. 1876 yılında İstanbul'a yerleşen ve sık sık bu tepedeki bir kıraathaneye gelmesiyle tanınan Fransız yazar Julien Viaud'dan adını alan Pierre Loti muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Yol Tarifi Al
BALAT / 4,5 KM

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Balat; Yahudi, Rum ve Ermeni topluluklarına ev sahipliği yapmıştır. Rumlar için önemli olan birçok patrikhane de Balat'ta bulunmaktadır. Haliç'e kıyısı olan Balat, tarihi yapılarının yanı sıra muhteşem manzarasıyla da turistlerin odak noktası haline geldi. Toplu taşıma ya da taksi ile 10 dakika içerisinde otelimizden Balat'a ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
FENER RUM PATRİKHANESİ / 4,5 KM

Balat semtinin ara sokaklarında yer alan Fener Rum Patrikhanesi, Ortodoks Hristiyan Cemaatinin dini merkezlerinden biridir. Hala aktif olarak kilise görevine devam eden yapı, aynı zamanda turistlerinde odak noktası olmuştur.

Yol Tarifi Al
FORUM İSTANBUL AVM / 4,5 KM

İstanbul'un ilk ve en büyük AVM'lerinden biri olan Forum İstanbul AVM, içerisinde bulundurduğu yüzlerce mağaza ve restoran ile İstanbul halkı ve turistlerin gözdesi konumunda. Toplu taşıma ya da taksi ile 10 dakikalık mesafede bulunan Forum İstanbul AVM'ye otelimizden kolaylıkla gidebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
MARMARA FORUM AVM / 2 KM

İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Marmara Forum, hem dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapıyor, hem bünyesinde bulunan sinema ve çocuk oyun parkı gibi etkinlik alanlarıyla size ve ailenize keyifli bir gün geçirme olanağı sağlıyor.

Yol Tarifi Al
İSTANBUL HAVALİMANI / 34 KM

2019 yılında tam kapasite hizmet vermeye başlamış olan ve dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alan İstanbul Havaalanı; Asya, Afrika ve Avrupa kıtaları arasında küresel bir transfer merkezidir. Uluslararası hizmetin ve geleneksel Türk misafirperverliğinin simgesi Uranus İstanbul Topkapı Hotel, yeni İstanbul Havaalanı’na en yakın lüks oteldir.

Yol Tarifi Al
ZEYTİNBURNU TIBBİ BİTKİLER BAHÇESİ / 1 KM

Türkiye'de tek tıbbi bitkiler bahçesi özelliğini taşıyan 14 dönümlük arazi üzerine kurulan bu bahçe, 2005 yılında hizmete açılmıştır. Bolca oksijen, yüzlerce çeşit bitki ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bu bahçede, doğal bitkilere merakınız varsa, bitki alımı da yapabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
BAKIRKÖY BOTANİK PARKI / 3 KM

Bünyesinde 11 adet tematik bahçe, çocuk alanları, sosyal tesis, 8 metre yüksekliğinde çağlayan, 5 adet pegasus atı ve Atatürk ve çocuk temalı heykellerin yer aldığı alan da doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
MİNİATÜRK / 4,5 KM

Türkiye'deki çeşitli yapıların maketlerinin sergilendiği, dünyadaki en büyük minyatür parktır. Haliç kıyısında yer alan Miniatürk'te, Türkiye'de görmek istediğiniz tüm yapıları görebilirsiniz. Otelimize yalnızca 7 dakikalık mesafede bulunan Miniatürk'ü mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yol Tarifi Al
İSTANBUL TEMA PARK / 8,5 KM

Dünyada sayılı oyun alanlarından biri olan Tema Park, görsellik açısından şahane bir alandır. Çok uygun fiyatlarla hizmet sağlayan oyun alanı yalnızca çocuklara değil yetişkinlere de hitap etmektedir.

Yol Tarifi Al
EMİRGAN KORUSU / 15 KM

İstanbul Boğazı'nın kıyılarında yer alan Emirgan-İstinye ilçelerinde yer alan Emirgan Korusu, konumu ve eşsiz doğasıyla misafirlerini ağırlıyor. Beyaz Köşk, Pembe Köşk ve Sarı Köşk ile her sene kutlanan Lale Festivali birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor. Toplu taşıma araçları ya da taksi ile otelimizden 30 dakika içerisinde bu alana ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yol Tarifi Al
ATATÜRK ARBORETUMU / 22 KM

Tam 296 hektarlık alana yayılmış koca bir canlı ağaç müzesi olan Atatürk Arboretumu, inanılmaz sayıda ağaç çeşidini bulunduran dünyada nadir noktalardan biri. Muhteşem doğası ile huzuru bulacağınız bu alan otelimize 30 dakikalık mesafededir.

Yol Tarifi Al
SAPPHİRE KULE / 13 KM

Istanbul Sapphire AVM'de bulunan Sapphire Kule, Avrupa'nın en büyük 17., İstanbul'un en büyük binasıdır. 360 derece İstanbul'u görebileceğiniz Sapphire Kule'de seyir keyfi yaptıktan sonra altında bulunan Sapphire AVM ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Toplu taşıma ya da taksi ile 15 dakikalık mesafede bulunan Safir Kule'yi mutlaka görmelisiniz.

Yol Tarifi Al
BELGRAD ORMANI / 26 KM

5.500 hektarlık bir alana yayılan ve tarihi Osmanlı Dönemi’ne kadar uzanan Belgrad Ormanı’nda farklı türde memeli hayvan ve ağaç görmeniz mümkün.

Yol Tarifi Al
VADİ İSTANBUL / 15 KM

İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Vadi İstanbul’da 270’i aşkın mağaza bulunuyor. Etrafının ağaçlık olması sebebi ile de temiz hava açısından oldukça zengin. AVM içinde bulunan sosyal olanaklar ile beraber, İstanbul halkının odak noktası haline gelmiştir. ​

Yol Tarifi Al
RUMELİ HİSARI / 18 KM

İstanbul Boğazı'na bakan, Anadolu Hisarı'nın tam karşısında yer alan Rumeli Hisarı İstanbul'un fethi sırası Fatih Sultan Mehmet tarafından Karadeniz tarafından gelebilecek tehlikelere karşı 4 ayda yaptırılmıştır. İstanbul'un birçok noktasının görüldüğü bu tarihi yere mutlaka gitmelisiniz. Rumeli Hisarı, otelimize yalnızca 30 dakikalık mesafededir.

Yol Tarifi Al
OTAĞTEPE FATİH KORUSU / 21 KM

Anadolu Yakası'nda yer alan ve İstanbul Boğazı'nı en net şekilde görebileceğiniz Otağtepe Parkı, size huzur depolayacak. Ormanı ve içerisinde bulundurduğu sosyal tesis ile birçok turistin odak noktası haline gelmiştir. Toplu taşıma araçları ya da taksi ile otelimizden 30 dakikalık mesafede kalan Otağtepe Parkı'nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yol Tarifi Al
KIZ KULESİ / 11 KM

Hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olmuş, İstanbul Boğazı'nın orta kısımlarında bulunan Kız Kulesi, Salacak açıklarında yer alan ufak bir adaya inşa edilmiştir. Anadolu Yakası'ndan net bir şekilde görünen ve ziyaret edilen Kız Kulesi'ne ulaşmak için otelimizin yanında yer alan T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattını kullanarak Eminönü'ne geçebilir, oradan Üsküdar'a giden vapurlara binebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
BURGAZADA

Prens Adaları arasında üçüncü büyük ada olan Burgazada, yuvarlak biçimiyle diğer adalardan farklı bir görünümle misafirlerini ağırlıyor. Kızılçam ormanıyla kapı adada birçok tarihi yapıyı görebilir, temiz plajları ile denize girebilirsiniz. Adaya ulaşmak için otelimizin yanında yer alan T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattını kullanabilirsiniz. Eminönü ya da Kabataş'tan düzenlenen seferler ile Burgazada'ya gidebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
KINALIADA

Marmara Denizi'nde yer alan Prens Adaları olarak da bilinen ada topluluğu arasında İstanbul'a en yakın ada olan Kınalıada, bünyesinde bulundurduğu tarihi yapılar ve plajlarıyla birçok yerli ve yabancı turistin gözdesi konumunda. Otelimizin yanında yer alan T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattını kullanarak Eminönü ya da Kabataş'tan düzenlenen seferler ile Kınalıada'ya kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
HEYBELİADA

Prens Adaları arasında en büyük ikinci ada olan Heybeliada'da Heybeliada Ruhban Okulu, İnönü Evi Müzesi, Değirmenburnu Taibat Parkı, Terk-i Dünya Manastırı gibi yerleri gezebilir, plajlarında güneşlenebilirsiniz. Otelimizden Heybeliada'ya ulaşmak için T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattını kullanarak, Eminönü ya da Kabataş'tan düzenlenen seferlere binebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
BÜYÜKADA

Prens Adaları'nın en büyüğü olan Büyükada, birçok güzelliği bünyesinde bulunduran adalardan biridir. Büyükada Plajı, Saatli Meydan, Ada Çarşısı, Müzeler, Yücetepe, Adatepe gibi alanlarıyla birçok turistin gözde noktası. Büyükada'ya ulaşmak için otelimizin hemen yanı başında yer alan T1 Cevizlibağ - Kabataş tramvay hattını kullanarak Eminönü ya da Kabataş'tan kalkan vapur seferlerine binebilirsiniz.

Yol Tarifi Al